Czy sporty ekstremalne są dla każdego?

Wraz ze zbliżającym się latem, coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy nie podjąć się jakiejś ciekawej aktywności. Jednak mało kto jest przekonany do tego, czy sporty ekstremalne są odpowiednie dla niego. Jednak warto tutaj zaznaczyć, że sport sportu nierówny. Dlatego istnieją takie sporty ekstremalne, w których każdy się odnajdzie. Do takich sporów należy kitesurfing, który, pomimo że jest nazywany sportem ekstremalnym, to jest na tyle przystępny, że prawie każdy może go uprawiać.

Czy kitesurfing jest przeznaczony dla Ciebie?

Choć wiele osób nie jest fanami adrenaliny, to jednak nie zmienia to faktu, że czasem warto, jest się poruszać w bardziej niekonwencjonalny sposób. Akurat w tym wypadku, jest ten komfort, że w Polsce możemy to zrobić pod okiem instruktora. Nie trzeba jechać na żadne wyspy tropikalne, żeby zapisać się na kurs kitesurfingu. Wystarczy, że pojedziemy do jednego z Polskich miast, a mianowicie do Gdańska. Trzeba jednak zaznaczyć, że kitesurfing, pomimo że jest przeznaczony dla każdego, to nie powinien być uczony samemu. Jest on bezpieczny jedynie pod okiem osoby, która jest przyuczona do tego, żeby go nauczać. Dopiero, jeśli przejdziemy przez około 2 tygodniowy kurs kitesurfingu, będziemy mogli samemu pływać. Bardzo często jest tak, że kurs posiada 4 stopnie trudności i wraz z tym, jak przebędziemy wcześniejszy, to będziemy mogli podejmować się kolejnego. Jednak już po ukończeniu kursu na pierwszym stopniu, będziemy mogli już wypożyczać sprzęt i pływać samemu. Nie każdy potrzebuje zrobić sztuczki, niektórym wystarczy zwykłe ślizganie się po tafli wody, do czego wystarczy zrobić kurs na pierwszym poziomie.

Czy kurs kitesurfingu jest bezpieczny?

Jeśli kurs kitesurfingu jest prowadzony przez przeszkoloną osobę oraz firma szkoleniowa ma odpowiedni sprzęt, to nie ma prawie żadnego zagrożenia. Trzeba jednak najpierw upewnić się, że firma, u której będziemy robić kursy, ma dobrą renomę. Bardzo ważne jest, aby prowadzące kurs osoby, bardzo dobrze znały się na swojej pracy. Wynika to przede wszystkim z tego, że będą one nas uczyć takich rzeczy jak:

  • Startowanie latawca z pomocą asystenta

  • Pływanie bez utrzymywania wysokości w obu kierunkach

  • Ślizgania body dragami z deską

  • Jak awaryjnie zwijać linki i latawiec na wodzie

  • Startowania z deską oraz przepływania krótkiego dystansu

Jeśli którakolwiek z tych umiejętności zostanie zaniedbana, może się to odbić na naszych zdolnościach, co może spowodować nawet wypadek. Dlatego starajmy się dobierać taki ośrodek, który zapewni nam dobrej jakości kurs kitesurfingu.

W jaki sposób upewnić się, że dany kurs kitesurfingu jest wart uwagi?

Po pierwsze sprawdźmy, jak wyrażają się o nim dawni klienci. Nie ma lepszej opinii niż ta, którą udzieliły osoby, mające już wcześniej styczność z kursem. Poza tym, warto, jest się upewnić, że sprzęt, z którego korzystają, jest wysokiej jakości, w innym wypadku możemy założyć, że nie dbają specjalnie o klienta. Zobaczmy także, czy oferują oni po ukończeniu kursu certyfikat, dzięki któremu będziemy mogli wypożyczać sprzęt do kitesurfingu i pływać samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *