Czy można zamontować na kamperze zestaw solarny? 

Panele fotowoltaiczne kojarzą nam się raczej z dużymi powierzchniami w przypadku dachów domów jednorodzinnych. Okazuje się jednak, że dostępne są także małe zestawy, które można montować praktycznie wszędzie. Przykładem będzie zestaw solarny na kampera. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli chodzi o alternatywne źródło energii, które możemy zawsze mieć ze sobą i korzystać z niego w dowolnym miejscu. Takie nowoczesne rozwiązania technologiczne cieszą się coraz większą popularnością z uwagi na większą mobilność turystyczną. Poza tym nie są kosztowne, a dodatkowo można je samodzielnie zamontować.

Gdzie najczęściej montujemy małe zestawy solarne? 

W dzisiejszych czasach nasze podróże turystyczne planujemy w kontekście pandemii jako wyprawy bardziej niezależne. Coraz więcej osób decyduje się na wypożyczenie kampera albo kupno przyczepy kempingowej. Taki więc mały, ale profesjonalny zestaw solarny na kampera jest idealnym rozwiązaniem jeżeli chcemy sobie zapewnić dodatkowe źródło energii elektrycznej. Takie małe komplety fotowoltaiczne możemy montować sobie dowolnie na dachach pojazdów, ale także na przykład na łodziach i jachtach. Doskonale też będą się sprawdzały na działkach rekreacyjnych lub w każdym innym miejscu, gdzie akurat występuje taka potrzeba.

Czy mały zestaw solarny jest wydajny? 

Oczywiście takie zestawy pomimo tego, że mają niewielkie rozmiary, będą bardzo wydajne. Tego rodzaju solarny system przewiduje moduł o mocy 70W. Gwarantuje więc optymalną wydajność, która zapewnia nam korzystanie z bardzo różnych urządzeń (12V) nawet przez kilka godzin. Może to być więc telewizor ledowy lub oświetlenie, czy też ładowarki i lodówki z termostatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *