Dlaczego warto nawilżać skórę?

Bez wątpienia nawilżanie skóry to krok niezbędny w codziennej pielęgnacji. Woda stanowi około 60% masy naszego ciała, jest ona wręcz kluczowa i nieoceniona jeśli chodzi o zadania, które spełnia. Po pierwsze jest ściśle związana z przebiegiem procesów komórkowych, takich jak odbudowa naskórka. Oznacza to, że w przypadku odwodnienia skóry procesy regeneracyjne zachodzą ze znacznym opóźnieniem lub są bardzo ograniczone. Dodatkowo woda zapewnia prawidłową budowę włókien kolagenowych i elastynowych, czyli spowalnia procesy starzenia się skóry. Odwodniona skóra jest więc nie tylko skłonna do podrażnień i rogowacenia naskórka, ale również szybciej pojawią się na niej zmarszczki i szybciej wiotczeje. Kosmetyki nawilżające do skóry odwodnionej twarzy i ciała znajdziesz na stronie Novaclear.

Jak zapobiec utracie wody? Najlepszym sposobem jest stosowanie głęboko nawilżających kosmetyków, które właśnie za zadanie mają przeciwdziałać utracie wody wielowymiarowo.
Jak sprawdzić, czy Twoja skóra wymaga dodatkowego nawilżenia? Poniżej znajdziesz najpopularniejsze oznaki:

  • podrażnienia i zaczerwienienia
  • łuszczenie się skóry
  • matowienie, brak energii i blasku
  • skłonność do alergii, świąd i uczucie swędzenia skóry
  • gwałtowne pogłębienie się zmarszczek
  • utrata sprężystości i miękkości

Nawilżanie skóry powinno odbywać się niezależnie od jej rodzaju. Wiele osób z cerą tłustą decyduje się na wyłączenie kremów nawilżających ze swojej rutyny. Jest to błędne myślenie. Co prawda pielęgnacja wygląda inaczej i odwodniona skóra może objawiać się inaczej, jednak warto zawsze pamiętać o tym elemencie dla dobra kondycji naszej cery.
Linia kosmetyków Novaclear Hydro to kosmetyki dedykowane dla wszystkich zmagających się ze skóra odwodnioną. Są to produkty jakościowe, pozbawione substancji drażniących i barwników, dzięki czemu nie tylko nawilżają, ale również zapobiegają powstawaniu podrażnień. Są to również kosmetyki bogate w składniki aktywne dzięki czemu ich działanie jest szybkie i skuteczne. Sprawdź produkty Hydro i przekonaj się, że Twoja cera może być w jeszcze lepszej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *