Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Domy szkieletowe – ergonomia i ekonomia w jednym

 

Z roku na rok coraz więcej osób marzy o budowie własnego domu. Niestety, ceny mieszkań dynamicznie rosną, a czas budowy domu w tradycyjnej technologii murowanej zwykle uniemożliwia ukończenie inwestycji w terminie, stale zwiększając koszty budowy. Rozwiązaniem na te bolączki coraz częściej stają się domy szkieletowe, do niedawna niesłusznie owiane w Polsce złą sławą. Choć na ich temat wciąż krąży wiele mitów, zainteresowanie tą technologią rośnie. Dlaczego?

Niższy koszt budowy i utrzymania

Porównując koszty materiałów, pracy ekipy oraz inne wydatki związane z postawieniem domu, technologia szkieletowa wygrywa z domami murowanymi w przedbiegach. Jednocześnie otrzymujemy domy szkieletowe równie stabilne i silny co większość domów murowanych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości materiałów oraz nowoczesnej technologii, domy szkieletowe mogą przetrwać nawet setki lat.

Jednak niski koszt budowy to nie wszystko. Domy drewniane są również znacznie tańsze w późniejszym utrzymaniu i bardziej energooszczędne. Odpowiedni projekt pozwala znacząco zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, a dzięki prostej technologii, budynek szybko się nagrzewa, trzymając temperaturę niczym termos. Na potwierdzenie tego argumentu, wielu doświadczonych i sprawdzonych fachowców wystawia świadectwo energetyczne na dom wybudowany w technologii szkieletowej. Można w ten sposób przewidzieć, jakie będą szacunkowe koszty utrzymania, związane między innymi z ogrzewaniem.

Co więcej, w razie potrzeby wykonania gruntownego remontu domu, również zapłacimy mniej, niż w przypadku domu murowanego. Powód jest prosty – wyburzenie lub postawienie ściany w domu szkieletowym jest znacznie prostsze niż w budynku murowanym.

Dom szkieletowy w trzy miesiące

Kolejną przewagą domów szkieletowych jest czas budowy. Podczas gdy stawianie domów murowanych nierzadko trwa wiele lat, decydując się na technologię szkieletową możemy spodziewać się gotowej do wejścia inwestycji nawet już po trzech miesiącach od postawienia kamienia węgielnego.

To nie tylko znacznie upraszcza logistykę związaną z przeprowadzką, ale także ogranicza koszty dodatkowe, o których często zapomina się w czasie budowy domu. W końcu w czasie, gdy dom jest stawiany musimy opłacić czynsz oraz rachunki w miejscu, gdzie mieszkamy. Im dłuższy czas budowy, tym więcej wydajemy na koszty związane z oczekiwaniem.

Jedyny minus? Szybki proces budowy wiąże się z koniecznością zdobycia całości funduszy na raz, bez możliwości rozłożenia tego w czasie. Ma to jednak swoje zalety, jeśli spojrzy się na drożejące ceny materiałów budowlanych.

 

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY