Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kiedy wpisy w BIK przestają mieć znaczenie?

Wiele osób, które mają nieprzyjemną historię ze spłatą kredytów lub rat widnieje w bazie BIK. Zaległości w tej bazie są zapisywane w momencie, gdy klient instytucji finansowej zaczyna spóźniać się ze spłatą swoich zobowiązań powyżej trzydziestu dni. Wszystkie instytucje finansowe mają dostęp do bazy informacji kredytowej, więc wpis w tej bazie oznacza potencjalne problemy dla uzyskania kredytu w przyszłości.

Czy wpis w BIK przekreśla możliwość zaciągnięcia kredytu?

Wpis do BIK przeraża wiele osób, ponieważ wydaje im się, że zamyka to drogę do kolejnych pożyczek. Czy rzeczywiście tak jest i jest się o co obwiać? Okazuje się, że na szczęście nie przekreśla on jednak jednoznaczne szans na dostanie kredytu. Niektóre instytucje nie biorą tego pod uwagę, a nawet jeśli tak się dzieje, to należy pamiętać, że wpisy te nie są na zawsze. W końcu ulegają one w pewnym sensie przedawnieniu. Zazwyczaj jednak nie są one po prostu brane pod uwagę.

Kiedy wpisy w BIK się przedawniają?

Wpisy w BIK kreują rating zdolności kredytowej. Oznacza to, że jeden wpis nie jest jednoznaczny z tym że dana osoba nie będzie już mogła dostać kredytu, ani kupić niczego na raty. Znaczy tylko tyle, że będzie musiała liczyć się z obniżeniem swojej zdolności kredytowej. Przeważnie większość banków najbardziej uwzględnia zaległości, które miały miejsce przez ostatnie dwanaście miesięcy. Zaległości w tym terminie znacząco obniżają wiarygodność klienta. Po tym czasie jednak zaczynają mieć mniejsze znaczenie dla oceny zdolności kredytowej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *