Jakie dofinansowania można uzyskać na zakup instalacji fotowoltaicznej?

Zakup instalacji fotowoltaicznej to bez wątpienia opłacalne i niezwykle korzystne rozwiązanie jednak wiąże się on oczywiście z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Nie każdy klient może sobie jednak pozwolić na wydatek rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Czy jest jakiś sposób na obniżenie kosztów bez konieczności rezygnacji z zakupu fotowoltaiki? Na szczęście tak, a co więcej sposobów jest nawet kilka. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w poniższym artykule.

Jakie są dotacje na instalacje fotowoltaiczne?

W Polsce aktualnie obowiązuje kilka projektów, których celem jest umożliwienie zainteresowanym zakupu fotowoltaiki w korzystnej cenie. Dofinansowania fotowoltaiki występują w kilku wariantach i są to przede wszystkim:

  • Program Mój Prąd – rozpoczął się w 2019 roku i kontynuowany jest do dzisiaj. W ramach programu można uzyskać 5000 zł dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej. Program cieszy się bardzo dużą popularnością.
  • Program Czyste Powietrze 2.0. – wszedł w życie w maju 2020 roku. W programie także można uzyskać atrakcyjne dofinansowanie.
  • Ulga termomodernizacyjna – można dzięki niej odliczyć koszt zakupu instalacji fotowoltaicznej od podatku dochodowego. Ulga łączy się z programem Mój Prąd.

Dofinansowania zakupu fotowoltaiki pozwalają ludziom nabywać instalacje fotowoltaiczne w przystępnych cenach. Dzięki temu posiadanie własnej elektrowni słonecznej staje się dostępne niemalże dla wszystkich.

Jak uzyskać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną?

Aby uzyskać dopłatę do zakupu instalacji fotowoltaicznej, niezbędne jest złożenie stosownych wniosków i załączenie do nich wymaganych dokumentów. Pierwszym krokiem jest jednak wybór konkretnego programu dofinansowań. Możliwości jest kilka, ale nie każdy wariant musi być tak samo korzystny dla konkretnego przypadku. Z tego względu warto umówić się na spotkanie z wykwalifikowanym doradcą, który dopasuje najkorzystniejszą formę dofinansowania. Taką pomoc oferuje między innymi firma Zielona Energia, którą można znaleźć pod adresem Fotowoltaika Lublin – ZielonaE.pl. Dzięki spotkaniu z doradcą klient może mieć pewność, że zdobędzie dostosowane do swoich możliwości i potrzeb dofinansowanie na fotowoltaikę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *