Jak znaleźć trasy treningowe do swojego poziomu umiejętności?

Znalezienie odpowiedniej trasy do własnego treningu na rowerze, czy nawet biegowe, może być problemem. Szczególnie, jeśli ktoś akurat przebywa poza lokalizacją, w której zwyczajowo trenował, poszukiwanie optymalnej trasy na przejazd czy inną aktywność – na ślepo – jest bardzo ryzykowna i naraża na niepotrzebną stratę czasu oraz energii. Warto więc wyposażyć się w programy treningowe z gotowymi trasami, które są w stanie zapisywać ślady GPS osób uprawiających daną dyscyplinę sportu i udostępniać je innym zawodnikom – oczywiście po uzyskaniu wcześniej odpowiednich akceptacji.

Jak wybierać trasy treningowe?

Naturalnie bardzo ważne jest, aby takie trasy treningowe dopasowane do możliwości zawodnika uwzględniały również rozmaite dyscypliny sportu i odpowiednio eliminowały najtrudniejsze fragmenty treningu dla osób o znacznie niższym poziomie doświadczenia. W zdecydowanej większości aplikacje oraz urządzenia wspomagające trening są dzisiaj na tyle zaawansowane, że bez większego problemu nanoszą dodatkowe funkcje na każdy trening – jak chociażby przeprowadzenie ćwiczeń w sposób interwałowy lub wspieranie użytkownika wskazówkami głosowymi.

Porównywanie osiągnięć czy statystyczne odwzorowanie postępu użytkownika na osi czasowej – to bardzo przydatne dodatki do każdego programu. Na szczęście dzisiaj nie potrzeba inwestycji w osobne urządzenia i akcesoria do treningu, wystarczy sam smartfon z modułem GPS i zainstalowanym programem tego typu. Większość z nich jest całkowicie bezpłatna, ale wersje Premium oraz PRO z dodatkowymi funkcjami i modułami mogą być dodatkowo płatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *