Co może być powodem zaburzeń erekcji?

Jednym z poważniejszych problemów dotykających mężczyzn w różnym wieku są zaburzenia erekcji. Dolegliwość ta istotnie wpływa na jakość relacji między partnerami. Kiedy erekcja jest zbyt słaba/krótka bądź nie ma jej wcale, odbycie stosunku seksualnego staje się niemożliwe. Obecnie dostępne są środki na potencję bez recepty, które na ogół przynoszą wyraźną poprawę. Co może prowadzić do zaburzeń erekcji?

Jakie choroby mogą wywoływać zaburzenia erekcji?

Zanim sięgniemy po tabletki na potencję bez recepty, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że być może wzwód nie jest taki, jak powinien być dlatego, że jesteśmy chorzy. Bardzo często takie choroby, jak cukrzyca i miażdżyca prowadzą do zaburzeń erekcji. Negatywnie wpływają one bowiem na krążenie krwi, którego prawidłowy przebieg jest niezbędny do tego, aby pojawił się wzwód i był wystarczająco długi. Dlatego wielu specjalistów zaleca kontrolne badania, jeśli pojawiły się problemy z erekcją. Zdarza się, że to właśnie brak erekcji jest pierwszym sygnałem mówiącym o tym, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego.

Czy tylko choroby wywołują zaburzenia erekcji?

Wiele osób sądzi, że jedyne, co może stać za zaburzeniami erekcji, to choroby. Tymczasem coraz więcej mówi się o tym, że zaburzenia erekcji mogą być spowodowane nadmiernym stresem czy przemęczeniem. Jeśli mężczyzna bardzo dużo pracuje, nie ma czasu na odpoczynek, żyje w ciągłym stresie, należy spodziewać się, że prędzej czy później erekcja zacznie szwankować. Wówczas lek na potencję bez recepty może oczywiście pomóc, ale podstawą terapii powinien być przede wszystkim odpoczynek. Czasem wystarczy weekendowy wypad, podczas którego mężczyzna może się zrelaksować, aby problemy z erekcją zniknęły. Warto również przyjrzeć się relacji z partnerką. Zdarza się bowiem tak, że wzwód jest swojego rodzaju termometrem uczuć. Kiedy w związku dzieje się źle, erekcja nie pojawia się bądź jest zbyt słaba. Wszystko po to, aby uniknąć zbliżeń. W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się terapia partnerska u psychoterapeuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *