Jak ocieplić drzwi zewnętrzne w domu i firmie?

Montując drzwi w domu staramy się wybierać takie, które będą dobrze izolowały termicznie. Podobnie zresztą jest przy wyborze drzwi do obiektów firmowych. W naszym klimacie ogrzewanie budynków przez niemal 10 miesięcy generuje wysokie koszty, a jeżeli drzwi obsługują intensywny ruch pieszy lub muszą przez kilka godzin pozostać otwarte z uwagi na przeładunek towarów to ogrzewanie obiektu generuje bardzo duże rachunki.

Kurtyna paskowa na drzwi jako izolacja drzwi

Rozwiązaniem problemu zarówno w firmie jak i w domu mogą okazać się kurtyny na drzwi. Pomimo banalnie prostej budowy kurtyny z foliowych pasów PCV są niezwykle skuteczne. Materiał z którego wykonuje się kurtyny paskowe to PCV, które charakteryzuje się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. W klasyfikacji tworzyw sztucznych folia PCV to bardzo dobry izolator termiczny zaraz po poliuretanie lub inaczej styropianie, który od wielu lat uchodzi za najlepszy materiał izolacyjny do ocieplania budynków. To właśnie współczynnik izolacji cieplnej sprawia, że kurtyny na drzwi pomimo zaledwie 2-4 mm grubości zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczeń.

Przegroda na drzwi z folii PCV

Dodatkowe zalety kurtyn PCV to ograniczanie przeciągów, ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz tłumienie hałasu, którego poziom potrafią obniżyć aż o 35 dB. A co najważniejsze nie ograniczają przechodzenia, przenoszenia a także przewożenia towarów. Swobodnie zwisające pasy PCV rozchylają się pod naporem przechodzącego człowieka czy przejeżdżającego wózka a po ich minięciu wracają one samoczynnie do swojego pierwotnego położenia. Wstęgi zwisając swobodnie tworzą niemal płaską powierzchnię. Zachodzące wzajemnie pasy przylegają do siebie i zapobiegają w ten sposób powstawaniu szczelin oraz opierają się silnym podmuchom wiatru.

Jakie korzyści mogą przynieść kurtyny na drzwi?

Stosowanie dodatkowej izolacji termicznej na drzwi w postaci kurtyn paskowych PCV to oszczędność energii cieplnej, która w skali roku może sięgać do 45%. Jeżeli weźmiemy pod uwagę niewielka cenę kurtyny drzwiowej oraz łatwość jej montażu to z całą pewnością możemy stwierdzić, że jest to opłacalna inwestycja, która pozwoli zmniejszyć wydatki na ogrzewanie i jednocześnie powoli na utrzymanie wewnątrz obiektu stałej, zadanej temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *